0
zpět
 

diskuze k tématu: Rady k výběru auta do 450 tis. Kč?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
1of1dom
počet příspěvků1
datum registrace20.08.2024
Úterý 20.08.2024 09:29, Rady k výběru auta do 450 tis. Kč?
Zdravím,

plánuji si teď koupit auto do cca. 400-450 tisíc (samozřejmě čím levnější, tím lepší). Procházel jsem si některé články, koukal jaké auta jsou spolehlivé a jaké ne a zúžil jsem výběr na pár kousků. Pořád v tom nějak tak plavu a napadlo mě, že bych se tady mohl zeptat znalců a odborníků.

Přemýšlím nad těmito kousky:
- Škoda Octavia III 1,4 tsi / 1,5 tsi, 110kw, rok 2018, nájezd cca 60 tisíc km. Koukám obě varianty, ale dočetl jsem se, že 1,4ka je trochu dynamičtější a má menší spotřebu. Cenovka se pohybuje různě dle výbavy, mám vyhlídnutou edici Style Plus za 445 tisíc. Poté jsou k dispozici výbavy Ambition, které se pohybují kolem 360 tisíc, ale ta výbava tam je horší.
- Hyundai i30 fastback 1,4 G-TDi / 1,5 G-TDi, rok 2020. Podobný nájezd jako u té Octávky. Do stejné cenovky mi vyskakuje i pár inzerátů na Fastback N-Line. Dočetl jsem se, že to je jedno z nejspolehlivější aut, nicméně pár známých mi řeklo, že nedoporučují kupovat ojeté Hyundaie ani ojetou Kiu.
- VW Golf 7 1,4tsi R-line, roky 2018-2020, trochu vyšší nájezd cca. 100-130 tisíc km.
- VW Golf 8 1.0tsi, rok 2021, nájezd 40 tisíc km, základní výbava
- Seat Leon 1,5tsi, rok 2021, nájezd 40 tisíc km

Všechna auta hledám s automatickou převodovkou a v benzínu. Vzhledově mě to nejvíce táhne k tomu 7kovému Golfíku v R-linu a k té i30ce fastbacku, nicméně R-line za stejnou cenu je starší a s vyšším nájezdem, tak se toho celkem bojím a o Hyundai vlastně nic nevím, jen jsem slyšel, že je spíš dobré je kupovat nové a ne ojeté. Toho Leona jsem tam dal spíš z toho důvodu, že taktéž byl označen za jedno z nejspolehlivějších aut do té cenovky. Jako nejlepší volba a nějaká střední cesta mi přijde ta Octávka, jelikož jsem slyšel, že ten motor je dobrý a spolehlivý.

Budu rád za jakoukoliv radu, pomoc, varování

Předem děkuji a přeji hezký zbytek dne
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.